منابع تغذیه گیاه-پایه

پژوهش چین (پر فروش ترین کتاب در مورد تغذیه در آمریکا) China Study

راجع به نویسنده:

نویسنده این کتاب (آقای توماس کُلین کمپبلاستاد بازنشسته دانشگاه کُرنل آمریکا، متخصص بیوشیمی غذایی است. توی کتاب نویسنده از خودش میگه که در یک مزرعه بزرگ شده و مثل همه ی ما این حرف ها را شنیده بوده که شیر بخور قوی بشی یا پروتئین حیوانی خیلی مفیده و … . حتی تز دکترای ایشون راجع به روش های بهینه برای پرورش سریع گاو و گوسفند بوده که منجر به روش های بهینه تر برای تولید پروتئین حیوانی بشه. ایشون بعد شروع به کار در دانشگاه های مختلف میکنه از جمله ام. آی.تی و ویرجینیا تک و سرپرست چند پژوهش میشه. دو تحقیق باعث این جرقه توی ذهنشون میشه که پروتئین حیوانی ممکنه مضر باشه:

اولین تحقیق روی بچه های فقیر فیلیپین بوده که به مواد لبنی و پروتئین حیوانی دسترسی نداشتن ایشون در این تحقیق که ده سال یا بیشتر به طول کشید، متوجه میشوند بچه های که از مقدار بالایی پروتئین استفاده میکردن علایم سرطان کبد توشون بالا رفته.

همزمان پژوهشگرانی در هند روی دو گروه موش آزمایشی در ارتباط با پروتئین انجام دادن و به یک گروه ۲۰٪  پروتئین در روز دادن و به گروه دیگه ۵٪ و تمام موش ها در گروه اول (پروتئین ۲۰٪) علائم سرطان کبد را نشون دادن در حالی که هیچ یک از موشهای گروه دوم این علائم را نشون ندادن.

نتایج این تحقیقات باعث تعجب و شگفتی نویسنده میشه، چون ایشون توی مزرعه بزرگ شدن و از بچگی همه میگفتن پروتئین حیوانی و مواد لبنی خوب هست!!. واسه همین ایشون شروع به تحقیقات گسترده راجع به ارتباط پروتئین حیوانی با سرطان میکنند با ابتدایی ترین تحقیق درباره جزییات بیوشیمی تشکیل سرطان.

ایشون از سال ۱۹۹۰(وقتی ۵۶ ساله بودن) رژیم غذایی گیاهپایه را پیش گرفتن و در سال ۲۰۰۵ این کتاب پژوهش چین را منتشر کردن.

راجع به کتاب:

پژوهش چین کامل ترین پژوهش انجام شده روی رژیم غذایی، سبک زندگی و بیماری هاست (که تا زمانی که نویسنده کتاب را نوشته سال ۲۰۰۵) در تاریخ تحقیقات بیوشیمی انجام شده است. این پژوهش توسط دانشگاه کُرنل، دانشگاه آکسفورد و آکادمی پژشکی پیشگیرانه چین روی ۶۵ منطقه روستایی در چین انجام شده. نتایج این مطالعه بیش از ۸۰۰۰ داده آماری تولید کرده که ارتباط قابل توجهی بین فاکتورهای رژیم غذایی و بیماری های رایج را نشون میده.

این کتاب شامل چهار قسمت هست:

قسمت اول کتاب راجع به پژوهش چین و اینکه چگونه انجام شده صحبت می کند. قسمت دوم راجع به  بیماری های رایج شامل بیماری های قلبی، چاقی بیش از اندازه، دیابت و سرطان های رایج (سرطان سینه، پروستات و روده بزرگ) ، بیماری های خودایمنی و بیماری مغزی، چشمی، کلیوی و استخوانی و ارتباط آنها با تغذیه می پردازد.

قسمت سوم راجع به راهنمای تغذیه سالم هست و قسمت چهارم راجع به اینکه چرا تا حالا کمتر راجع به این تغذیه گیاهپایه و اینکه گوشت و مواد لبنی مضر هستند شنیده ایم می پردازد.

طبق نوشته ویکیپدیای فارسی این کتاب تحت عنوان «پژوهش چین» در قالب دو جلد توسط آرش حسینیان به زبان فارسی برگردانده شده و تاکنون جلد اول آن توسط نشر مثلث منتشر شده استامیدوارم بقیه اش هم بزودی ترجمه شه.

کتاب چگونه نمیریم How not to die

راجع به نویسنده:

نویسنده این کتاب آقای دکتر مایکل گِرگِر هست که دکترای پزشکی دارن. داستان زندگی ایشون هم مانند آقای دکتر کُلین کمپبل شنیدنی است: همه چیز از مادربزرگشون شروع میشه. مادربزرگ ایشون ناراحتی قلبی داشه و بعد از چند عمل بای پس دکترها مادربزرگشون را روی ویلچر میفرستن خونه که دیگه کاری از دست ما بر نمی یاد. ایشون هم مثل همه ی بچه هایی که وقتی عزیزی را در بیماری میبینن تصمیم میگرن دکتر بشن. اما ایشون از دست رفتن مادر بزرگشون را نمی بینه بلکه بهبود کامل ایشون را میبینه. مادربزرگ ایشون وقتی که دکترها ازشون قطع امید کردن به یه مرکزی در کالیفرنیا میرن که توسط یک متخصص (ناتان پریتیکین) تغذیه بنا شده که خودش از ناراحتی قلبی رنج میبرده. مادربزرگ ایشون جز اولین بیماران اون مرکز بوده که با ویلچر وارد مرکز پریتیکین شدن و روی پاهاشون  از اونجا خارج شدن. در این مرکز بیمارها ابتدا روی یک رژیم غذایی گیاهپایه قرار میگرفتن و سپس حرکات ورزشی به رژیم غذایی اضافه میشد.

مادربزرگ ایشون که در سن ۶۵ سالگی دکترا جوابشون کرده بودن با تغییر سبک زندگی و رژیم غذاییشون ۳۱ ساله دیگر هم عمر کردن.

ایشون وب سایت NutritionFacts.org را اداره میکنن.

راجع به کتاب:

این کتاب از دو بخش تشکیل شده.  بخش اول شامل ۱۵ فصل است و هر فصل به یک بیماری اشاره میکند. مثلاً چگونه از بیماری ها قلبی نمیریم، چگونه از فشارخون بالا، دیابت و بیماری  های کلیوی ونمیریم، چگونه از سرطان پروستات، سرطان خون و غیره نمیریم.

بخش دوم کتاب راجع به دوازده روزانه است:

۱حبوبات: انواع لوبیا ها ، عدس ، هوموس، میسو، توفو.

۲توت ها: انگور، کشمش، توت فرنگی، توت سیاه، رازبری، آلبالو و هر میوه کوچک خوردنی.

۳  سایر میوه ها: سیب، کیوی، آناناس، پاپایا، پرتغال، انار، انجیر، موز، آواکادو، انبه ، خرما و

۴  کلم ها: کلم بروکلی، کلم بروکسل، کلم کِیل، تربچه، کلم، گل کلم، شلغم

۵سبزیجات سبز: اسفناج

۶سایر سبزیجات: پیاز، کدو، سیب زمینی شیرین، سیر، گوجه فرنگی، هویج، مارچوبه ، لبو، فلفل ها، بامیه، ذرت، قارچ.

۷تخم کتان

۸مغزها و دانه ها (آجیل)

۹سبزیجات خشک شده و ادویه ها

۱۰غلات کامل: برنج قهوه ای ، نان و پاستا سبوس دار، کینوا

۱۱مایعات

۱۲ورزش

منابع فارسی درباره وگنیسم و دستورهای خوشمزه وگان:

انار سبز: (anaare_sabz@)

بهترین کانال فارسی برای دانستن درباره وگانیسم، و یادگرفتن کلی غذای خوشمزه با تزیین عالی. گلاره عزیز واقعاً در این راه زحمت میکشه. و توی تمام شبکه های اجتماعی فعال هست.

 

Comments are closed.